Ev bakımında en büyük dersi geçen pandamı döneminde aldık.

Ciddi anlamda evde oturunca pratik bir şekilde ev nasıl temizlenir bilemedik desek yeridir.

Bir ev bakımında yani temizliğinde en olması gerekenler listesi yapıp buraya yazıyorum;

1)Elektrik süpürgesi kesinlikle çok iyi olmalı.Ben tercihimi #electrolux #animalpro modelinde yaptım.Çok araştırarak bu modelde karar verdim.Çok Memnunum.Evde 2 tane kedim olduğu için canavar gibi çeken bir model arıyordum.Dyson almadım çünkü yorumlarda Dyson büyük parçaları çekerken sorun olduğunu okudum ve servis konusu da biraz sıkıntılı diye büyük makinede Dyson almadım.

Ama günlük temizlik için #dyson aldım, çok memnunum fakat fırçasında kopmalar oldu, servisi arayıp bunu soracağım, olmaması lazımdı.

S/7 modelinden aldım en basit ve sanırım en hafiflerinden.Şarjı evim geniş olduğu için bana derin temizlikte yeterli olmuyor fakat ani süpürme için ideal.

2) Yer silmek için vileda kullanmayı sevmiyorum.Onun yerine kendinden su haznesi olan mop temizlik ürünlerini seviyorum.Ben #tschibo dan almıştım. Şimdi ise her marka da var.Bir tane alın ama birkaç tane altı için mop bezlerinden alın. Mutfak, banyo, odalar ve balkon için ayrı moplar olsun.

3) Toz bezleri de çok önemli,kesinlikle mikrofiber bezlerden tercih edin.Yani eski don ve atleti bez yapmayın.Bezleri alırken de cam içen ayrı,toz almak için ayrı ve yer silmek için ayrı alın.Toz bırakmayan cinsleri tercih edin. Ben #rossman aşığı olarak bezlerimi ordan alıyorum.Koltuk silmek içinde hem fırça hem de eski adetlerden olan banyo lifin kullanıyorum.Örülen banyo liflerinden alıyorum.

4) Deterjanlar da ayrı bir olay.Ben onları da #rossman dan alıyorum . Tuvalet için olan sarı köpük vazgeçilmezim.Ayrıca döşemeler için olan köpüklü bir ürünü var onu da mutlaka koktuk ve yatak temizliğinde kullanıyorum.Silikonlu cam sil, çamaşır suyu, normal cam sil, cif tarzı kremli deterjan ve #asperox sarı ve mavi de vazgeçilmezlerim.Yer içinde #aks beyaz sabun ya da #tampa alıyorum ama bu aralar #bingo yüzey temizleyicisiden de memnun kaldım.Çamaşır için de #omo ve #perwoll en sevdiklerim

5) Islak mendiller de hayat kurtarıyor, #rossman bu konuda da harika ,yer için, cam için ve tezgahlar için ayrı bezleri var kesinlikle tavsiye ediyorum, mutfağınız ve banyonuzdan eksik etmeyin derim.

Yazar

Yorum Yaz