Tek kedi başka iki kedi bambaşka …

Elbette bu bambaşkalık her açıdan geçerli negatıf yönleri ve pozitif yönleri içinde barındırdığı için sorumluluk yüklü bir hayat da demek.

Ben şaNslı kesimdenim ve harika kedilere sahibim.

Ama harika olmaları tuvalet kokusunu gidermede yardımsız yardımcı olmuyor.

Size kendi tecrübelerim ile 8 adımda kokuya elveda demenizi sağlayacağım

1)Kedi kumu kutunuz büyük ve üstü kapalı olmalı.Böylece hem kokuyu engellersiniz hem de dışarı kum çıkmasını da engellemiş olursunuz.

2) Kedi kutusunun altına delikli yıkanabilir paspaslardan kestirin.Ölçüsünü geniş tutun ki kedi çıktığında ayakları ilk paspasa gelmiş olsun.Bu paspası da hafta bir yıkayın kumlarını çırpın ve sonra yıkayın.

3)Kedi kutusunun içine kedi kumu poşeti takın.Ben #Migrosdan alıyorum ama internette de var.Geniş kutuya hafif küçük gelmesi halinde kenarlarından ufak bir sekilde kesin ki çöp poşeti gibi tam sarsın.Bu kutunun içine dışkı yapışmasını engelliyor.

4)Kedi kumunun içİne en ucuzundan karbonat ekleyin.Karbonatın koku saklama özelliği vardır.

5)Kedi kutusunu en az hafta bir yıkayın silin ve güneşde bekletin hava alsın.Poşet kullanmanız bu süreyi uzatabilir.

6)Kedimizi kuru mama ile beslemek ev yemeği vermemek ve kaliteli mama kullanmak dışkı kokusu sorununu aza indirmektedir.Bunu unutmayalım.Ben açık mama problan alıyorum ve memnunum.

7)Kedim kum seçimine bir kum keşfettim ki harika.Sıfır koku oldu evde ve çok mutluyum.Reflex clinic marka kum.Kutu içinde satılan klinik bir kummuş .Alırken pek inanamadım ama kullanınca bayıldım resmen koku uçtu gitti.Biraz pahalı az kullanmanız yeterli oluyor belki ucuz bir kum ile beraber kullanım yaparsanız kullanım süresi uzayabilir.Ben tek onu kullanıyorum.Internet kampanyalarını takip edin derim.

8)Kedilerin vaktinde kısırlaştırılması da kedi dışkı kokusunu azaltan faktördür.Özellikle erkek kedilerde bu geçerli.Ben kısırlaştırdım resmen geldiği gibi idrar kokusu geçti.Doktorum da başarılı bir ameliyat yaptı .

Kedi patilerinizle mutlu ve mis kokulu yaşayın.

Sevgiler…

Yazar

Yorum Yaz